مقالات آموزشی

بهترین مکمل های چربی سوز و لاغری

در این مقاله سعی داریم که با استناد به شواهد علمی و نتایج حاصل از مطالعات و نه شایعات موجود به سوال های بالا پاسخ دهیم.

چربی سوزها چه هستند؟

چربی سوزها دسته ای از مکمل های غذایی موجود در بازار می باشند که در یک یا چند مرحله از مراحل فرآیند چربی سوزی در بدن نقش ایفا کرده و فرآیند کاهش وزن را تسهیل می کنند.

آیا قرص های چربی سوز مضراند؟ عوارض مصرف قرص های چربی سوز چیست؟

همیشه هنگام خرید مکمل ها از جمله مکمل های چربی سوز در نظر داشته باشید که مکملی را تهیه نمایید که در داروخانه ها به فروش می رسد و دارای تاییدیه های لازم از سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است. چرا که این مکمل ها فاقد ترکیبات غیرمجاز بوده و مصرف آن ها طبق دستورالعمل عارضه ای را در پی نخواهد داشت.

اما اگر از مکمل هایی که فاقد تاییدیه های لازم هستند استفاده کنید، به حتم عوارض حادی را تجربه می کنید

بهترین چربی سوز کدام است؟

سوال بالا را به شکل دیگر از خود بپرسید. از خود بپرسید بهترین چربی سوز برای من کدام است؟

فرآیند چربی سوزی در بدن از چند مرحله تشکیل شده است. چربی سوزها با تاثیر بر فرآیندهای زیر کاهش وزن را تسهیل می کنند.

آزاد شدن چربی ها: چربی ها در زیر پوست و در سلول های چربی ذخیره می شوند. اگر بدن بخواهد از چربی ها به عنوان سوخت استفاده کند در ابتدا باید چربی ها از سلول های چربی آزاد شوند. مکمل هایی نظیر کافئین به آزاد شدن چربی ها کمک می کنند. به همین دلیل مصرف آن ها پیش از تمرینات ورزشی توصیه می شود.

انتقال چربی ها به سلول

حال که چربی ها آزاد شدند باید به درون سلول ها منتقل شوند در غیر این صورت نمی توان از آن ها به عنوان سوخت استفاده کرد. ال-کارنیتین از جمله چربی سوزهایی است که این فرآیند را تسهیل می کند.

استفاده از چربی ها به عنوان سوخت: تصور کنید که چربی ها آزاد شده و به درون سلول انتقال یافته اند. اگر بدن به آن ها نیازی نداشته باشد از آن ها استفاده نمی کند. پس یا باید از طریق فعالیت بدنی و یا ترکیباتی چون کافئین و عصاره چای سبز سوخت و ساز بدن را افزایش داد.

برداشت چربی ها از جریان خون: این مرحله بخشی از چربی سوزی نیست اما با کاهش آن می توان فرآیند چربی سوزی را تسهیل کرد. یک آنزیم به نام LPL وجود دارد که به برداشت چربی ها از جریان خون و انباشت آن ها در سلول ها کمک می کند. برخی مکمل ها چون CLA می توانند این آنزیم را مهار کرده و از انباشت چربی ها در سلول ها جلوگیری کنند. همچنین در مطالعات دیده شده CLA به حفظ عضلات در فرآیند کاهش وزن کمک می کند.

تعدیل عملکرد ژن ها موثر در چاقی: عموما مکمل ها بر آنزیم ها اثر می گذارند اما مکمل امگا۳ که کمتر به عنوان چربی سوز شناخته شده است بر ژن های چاقی اثر می گذارد. مکمل امگا۳ سبب کاهش بیان ژن هایی می شود که ذخیره سازی چربی را افزایش می دهند و در مقابل بیان ژن هایی که چربی سوزی را بهبود می بخشند، افزایش می دهد.
برای اینکه با بیان ساده یاد بگیری که چطور مکمل های ورزشی و بدنسازی رو در رژیم غذایی یک ورزشکار تنظیم کنی در دوره آنلاین مکمل های ورزشی و بدنسازی دکتر زکوی ثبت نام کن. در این دوره آموزش می بینی که با مکمل های ورزشی به طور کامل آشنا بشی و دوز مصرف و میزان مصرف آنها رو یاد بگیری، بعد از گذراندن این دوره به هیچ دوره دیگه ای نیاز نداشته ندارید.
بعد از پایان دوره مدرک بین المللی قابل استعلام از آکادمی mpt کشور اتریش برای شرکت کنندگان صادر می شود.
پس برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید.

ثبت نام
تلفن ثبت نام و پشتیبانی: ۰۹۳۰۲۴۱۲۱۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.