مقالات آموزشی

در طول دوره رژیم از چه نوع نانی استفاده کنیم بهتر است؟

در طول دوره رژیم از چه نوع نانی استفاده کنیم بهتر است؟-وب سایت دکتر زکوی

آیا برای شما نیز این سوال پیش آمده است که در طول دوره رژیم از چه نوع نانی استفاده کنیم بهتر است؟نان مناسب در رژیم لاغری یکی از مهم ترین نکاتی است که برای نتیجه گرفتن باید حتما به آن توجه ویژه داشته باشید. بدون شک نوع نانی که در رژیم غذایی خود انتخاب می کنید بر نحوه ی لاغر شدن و کاهش وزن شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. در این مقاله قرار است در رابطه با نان مناسب در رژیم لاغری، انواع نان ها و ویژگی های هر کدام و جزئیاتی از این دست صحبت کنیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین نان در رژیم لاغری خود را تشخیص دهید.

فواید نان برای سلامتی و رژیم غذایی در چیست؟

انتخاب نان مناسب در رژیم غذایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که نان ها فواید متنوع و مهمی برای بدن تان دارند. البته اگر نان با آرد کاملا مغذی و سبوس دار درست شده باشد سالم تر و مناسب تر است. همچنین نان هایی که با آرد سفید تهیه می شوند و نان های قندی چاق کننده تر هستند. در این بخش به فواید مهم نان برای سلامتی و نان مناسب در رژیم غذایی می پردازیم:

نان ها سرشار از فیبر

یکی از مهم ترین مواد لازم و ضروری برای بدن فیبر ها هستند. فیبر ها در تنظیم حرکات روده ها، سیر شدن تان و تنظیم قند خون تان نقشی بسیار حیاتی و مهم ایفا می کنند.

اثر مهم پری بیوتیک نان بر بدن

باکتری های مختلفی در روده ی ما زندگی می کنند. بخش اعظمی از این باکتری ها برای بدن بسیار مهم و حیاتی هستند. چرا که علاوه بر تولید ویتامین های مورد نیاز بدن، آن را در برابر بیماری های قارچی و عفونی مصون می کنند. این باکتری ها هم مانند هر موجود زنده ی دیگری به تغذیه نیاز دارند. نشاسته ها و فیبر باقی مانده در روده ها که قابلیت هضم نداشته اند و به مواد پری بیوتیک معروف هستند عامل اصلی تغذیه ی این باکتری ها به شمار می روند.

نان، به عنوان مهم ترین تامین کننده ی سوخت بدن

نان از نشاسته تهیه می شود و نشاسته نیز از واحد های کوچک تری به نام گلوکز ساخته شده. سوخت اصلی سلول های بدن ما هم از گلوکز است. پس با مصرف نان در اصل مهم ترین سوخت بدن خود را تامین می کنید!

روش های غذایی برای چربی سوزی و تناسب اندام

 

فواید نان برای سلامتی و رژیم غذایی در چیست؟-وب سایت دکتر زکوی

چگونه نان مناسب در رژیم غذایی را تشخیص دهیم؟

برای آن که بدانیم در طول دوره رژیم از چه نوع نانی استفاده کنیم بهتر است؟ در هر کدام از نان هایی که در رژیم غذایی خود تهیه می کنید با توجه به آردی که از آن تهیه می شوند و موادی مغذی که در آن ها به کار می رود رنگ ها، طعم و اشکال مختلفی دارند. اما نان مناسب در رژیم غذایی شما باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

پوسته ی ترد و تیره ی نان

همیشه سعی کنید در انتخاب نان مناسب در رژیم غذایی نان هایی را انتخاب کنید که پوسته ی ترد و لطیفی دارند. همچنین رنگ این پوسته هرچه پررنگ تر و تیره تر باشد مناسب تر است.

وجود حباب های بزرگ در نان

یکی از ویژگی های نان مناسب در رژیم غذایی برای پاسخ به این سوال که در طول دوره رژیم از چه نوع نانی استفاده کنیم بهتر است؟حباب های موجود در آن است. اگر نان شما حباب های بزرگ و بیشتری داشته باشد نشان می دهد که:

  • خمیر آن نان انسجام و چسبندگی مناسبی دارد و به راحتی از یکدیگر باز نمی شود.
  • نان شما طعم ترش ندارد و برای معده تان مناسب تر است.
  • این نان بافت خوبی دارد و به راحتی می توانید آن را برش بزنید.

فضای داخلی براق و درخشان نان

نان مناسب در رژیم غذایی باید خوب پخته شده باشد. معمولا نان هایی که داخل شان براق و درخشنده است کاملا پخته و مناسب هستند.

طعم ترشی مناسب در نان

نان ها معمولا به خمیر مایه ای که در تهیه ی آن ها استفاده می شود کمی طعم ترشی دارند. بهترین نان در رژیم غذایی نانی است که طعم ترش کمتری داشته باشد. چرا که اگر یک نان ترش را در کنار غذا سرو کنید طعمی نامطبوع ایجاد می کند. همچنین این نوع از نان ها معمولا خوب پخته نشده اند و برای کسانی که ناراحتی معده دارند بسیار خطرناک هستند.

چگونه نان مناسب در رژیم غذایی را تشخیص دهیم؟-وب سایت دکتر زکوی

نان مناسب در رژیم غذایی کدام است؟

نان ها معمولا جزء جدایی ناپذیر سفره های ایرانیان است. به طوری که حتی در کنار برنج نیز نان را قرار می دهند. شاید یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ما ایرانی ها نیز همین مساله باشد! هر چه نان ها سبوس بیشتری داشته باشند کم کالری تر بوده و برای رژیم های غذایی مناسب تر اند. برای مثال نان های بربری، تافتون و سنگک جزء محبوب ترین و مناسب ترین نان های ایرانی در رژیم های غذایی اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.