مقالات آموزشی

اهمیت مصرف کورتون در رژیم غذایی

اهمیت مصرف کورتون در رژیم غذایی

آیا تا به حال به فواید و مضرات مصرف کورتن فکر کرده اید؟ رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون چطور؟! کورتون یکی از دارو های مهم، سریع الاثر و مفید برای انواع مختلف بیماری ها است. یک مثال معروف در مورد کورتون این است که : “کورتون به عنوان تیغ دو لبه عمل می کند” کورتون ها علاوه بر فواید مضراتی نیز دارند. مخصوصا اگر به مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل مصرف کورتون و رژیم غذایی مناسب با آن اهمیتی چند برابر پیدا می کند در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا با رژیم غذایی همراه با کورتون بیشتر آشنا شوید.

جدید ترین روش های چربی سوزی در ایران

کورتون چیست؟!

پیش از آنکه بخواهیم در رابطه با رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون صحبت کنیم بهتر است در ابتدا با مفهوم کورتون آشنا شویم. اما واقعا کورتون چیست؟! آیا مصرف آن عوارضی نیز به همراه دارد؟ کورتون به دسته ای از دارو های استروئیدی گفته می شود که برای درمان بیماری خاص به کار می روند. کاربرد اصلی این دارو ها در تضعیف سیستم ایمنی و درمان بیماری های خود ایمنی است. برخی از این دارو ها عبارتند از پردنیزولون، بتامتازون، دگزامتازون، هیدروکورتیزون و… . داروهای کورتونی عموما به عنوان مسکن استفاده می شوند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که کورتون ها به شکل های مختلفی در دسترس هستند. برای مثال به صورت قرص، پماد، اسپری، آمپول و… در داروخانه ها موجود و قابل تهیه اند.

کورتون چیست؟!

موارد استفاده ی کورتون چیست؟!

معمولا افرادی که از بیماری هایی مثل ام اس یا سرطان های مختلف و بیماری کرون رنج می برند از داروهای حاوی کورتون استفاده می کنند. یعنی درمان بیماری های خود ایمنی از کاربردهای اصلی کورتون است. برای درمان روماتیسم های مفصلی، حساسیت ها و حملات شدید دستگاه ایمنی مانند بیماری آسم و حتی برخی بیماری های پوستی نیز به کار می روند. همچنین برای درمان بعضی از بیماری های کلیوی و ویروسی مثل هپاتیت نیز کورتون ها موثر اند. برخی از افراد به علت ابتلا به بیماری های مزمن مجبورند هر چند وقت یکبار کورتون تزریق کنند یا از اشکال دیگر دارویی آن استفاده کنند. این افراد باید یک رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون داشته باشند. شاید برایتان جای سوال باشد که چرا این مساله اینقدر حایز اهمیت است؟! دلیل اهمیت رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون تاثیر آن بر بدن است.

مزایای استفاده از کورتون

مواد و داروهای شیمیایی به طور کلی یک خاصیت کابردی فوق العاده عالی دارند. این داروها یا به عبارتی کورتون ها خیلی سریع عمل می کنند. در درمان برخی از بیماری ها مثال سرطان، زمان، حرف اول را می زند. این بیماری ها را نیز با طب سنتی نیز می توان درمان کرد ولی پیشرفت بیماری روند درمان را کند خواهد کرد. یکی از مزایای مهم استفاده از کورتون ضعیف کردن سیستم ایمنی است. کورتون ها با این مکانیسم سعی در کنترل بیماری های خودایمنی دارند. این عملکرد برای بدن مفید است و جلوی پیشرفت بیماری های مخرب و آسیب به سایر ارگان ها را می گیرد. ولی معایب و مضرات کورتون هم جزء نکاتی هستند که باید در نظر بگیریم. رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون می تواند از مضرات آن ها به بدن جلوگیری کند.

مزایای استفاده از کورتون

معایب استفاده از کورتون

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد، کورتون ها علاوه بر فواید زیاد خود، مضراتی نیز دارند:

معایب استفاده از کورتون

 

 • پوک شدن استخوان ها

یکی از بدترین این مضرات، پوکی استخوان ها است. متاسفانه داروهای کورتیکواستروئیدی با تاثیر بر روی کانال های کلسیمی باعث دفع این ماده می شوند. به همین دلیل رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون می توانید این کمبود را جبران کنید. فرضا از شربت کلسیم یا لبنیات بیشتری استفاده کنید تا دچار درد استخوان نشوید.

 • چاقی

از مضرات مهم مصرف کورتون در افراد چاقی و اضافه وزن است. حتی برخی اوقات گفته می شود که اگر مایل به کاهش وزن هستید مصرف کورتون می تواند این روند را کندتر کند. چرا که کورتون ها با جذب آب بدن و تجمع آن ها در بافت ها، روند کاهش وزن را کند تر کرده و باعث چاق شدن افراد می شوند.

 • سایر عوارض مصرف کورتون

ابتلا به آب مروارید، افزایش تپش قلب، تحلیل عضلات بدن، جمع شدن چربی در بافت، سرگیجه، افسردگی و… از جمله عوارض ثانویه ی مصرف طولانی مدت کورتون هستند. با رعایت رژیم غذایی مناسب با مصرف کورتون با توجه به نوع بیماری خود می توانید عوارض آن را به مقدار بیشتری کاهش دهید.

۳ thoughts on “اهمیت مصرف کورتون در رژیم غذایی

 1. Grience گفت:

  I saw Zhao Tian, waved his hand gently, and then the medicinal pill entered the cancer causes high blood pressure jade bottle ۵ mg cialis generic india Claustre J, Toumi F, Trompette A, et al

  • شماره تماس: ۸۲۷۶۲۱۴۳۶۶۷
 2. xosacaqtudy159 گفت:

  BTC may be the latest or last chance to get rich in this era. It will reach $200000 next year or the next year.

  BTC has increased 20 times in the last year, and other coins have increased 800 times!!!

  Think about only $2 a few years ago. Come to the world’s largest and safest virtual currency exchange Binance to Get free rewards. Don’t miss the most important opportunity in life!!!

  https://hi.switchy.io/91xl

  • شماره تماس: ۸۴۸۳۵۹۶۶۹۱۹
 3. Grover گفت:

  Wow, awesome blog layout! How lengthy have you been blogging for?
  you made running a blog glance easy. The full look of your website is fantastic,
  let alone the content! You can see similar here dobry sklep

  • شماره تماس: ۴۱۶۸۱۹۲۵۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.