مقالات آموزشی

چربی‌سوزی

چربی‌سوزی

چربی‌سوزی

چربی‌سوزی و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های بسیار مهم در ذهن افراد به‌خصوص افرادی که از وزن خود ناراضی هستند به‌حساب می‌آید. توجه داشته باشید که کاهش چربی در روند بهبود سلامتی و تعادل وزن در بدن شما اهمیت بسیار زیادی دارد. شما می‌توانید با حذف برخی از روش‌ها و عادات نامناسب در زندگی با به‌وجودآوردن برنامه غذایی مناسبی برای بدنتان سلامتی بدنتان را تضمین کنید و به وزن ایده‌آل خود برسید.

برای اینکه بتوانید ذرات چربی موجود در بدنتان را از بین ببرید و آنها را در هم شکنید لازم است تا طبق برنامه به‌خصوصی برای از چربی‌سوزی پیش بروید. یکی از موضوعات حائز اهمیت برای ازبین‌بردن چربی‌های اضافی در بدن حذف مقدار غیر قابل نیاز است زیرا بدن به طور معمول به یک میزان از چربی نیاز دارد. توجه داشته باشید که چربی بیش از اندازه و چربی کمتر از حد موردنیاز برای بدن هر دو برای بدن مضر هستند.

تمرین قدرتی برای چربی‌سوزی

همان‌طور که از اسم این نوع ورزش مشخص است این نوع از ورزش نیازمند حرکات قدرتی برای بالابردن میزان سوخت‌وساز در بدن فرد است. یکی از روش‌های موردنیاز برای چربی‌سوزی در بدن تمرین‌های قدرتی است. این نوع ورزش‌ها و تمرین‌ها علاوه بر اینکه به چربی‌سوزی بدن کمک می‌کنند باعث افزایش مقاومت بدن نیز می‌شوند.

افزایش زمان خواب

خواب متناسب و بیشتر از حد معمول باعث کاهش میزان درصد چربی در بدن می‌شود. در واقع اگر شما زودتر به رختخواب بروید و برای بیدارشدن کمی دیرتر ساعت خود را تنظیم کنید در این صورت بدن شما شروع به سوخت‌وساز می‌کند و باعث کاهش چربی‌های بدن و در نتیجه کاهش وزن می‌شود.

سرکه برای چربی‌سوزی

یکی از خوراکی‌های بسیار مهم برای چربی‌سوزی بدن سرکه است. همان‌طور که میدانید سرکه یکی از مواد طبیعی است که خواص بسیار زیادی برای بخش‌های مختلف بدن از جمله قلب و گوارش دارد. یکی از موارد استفاده از سرکه در بخش سوزاندن چربی‌ها است. سرکه به این صورت عمل می‌کند که هنگامی که شما قبل از غذا آن را میل کنید باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش میزان دریافت چربی در بدن می‌شود

اضافه‌کردن چربی‌های سالم به برنامه غذایی

یکی از خصوصیات بسیار مهمی که اضافه‌کردن چربی‌های سالم به برنامه غذایی شما وجود دارد، حفظ و تعادل وزن است. چربی‌های سالم با وجود تأمین چربی موردنیاز بدن باعث کاهش اشتها می‌شوند و در نتیجه میزان غذای دریافتی شما کاهش پیدا می‌کند و این موضوع از چاقی شما جلوگیری می‌کند.

نوشیدنی سالم

حذف برخی از مواد غذایی پرکالری باارزش غذایی کم‌اهمیت زیادی در چربی‌سوزی بدن شما دارد. برخی از نوشیدنی‌ها مانند نوشابه و آّ مقدار بسیار زیادی کالری دارند اما ارزش غذایی بسیار کمی دارند؛ بنابراین بهتر است تا در برنامه غذایی کمتر مصرف شود. نوشیدنی‌های الکلی و پر شکر عواقب بسیار بدی بر چربی‌های دور شکم دارند و باعث افزایش بافت چربی در این نقطه می‌شوند.

مصرف قهوه

یکی از مواد غذایی بسیار بااهمیت در برنامه غذایی موادی هستند که کافئین کافی در آنها وجود دارد. قهوه یکی از نوشیدنی‌های کافئین‌دار برای سوزاندن چربی‌های بدن است. در سال‌های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که مصرف قهوه تأثیر بسیار زیادی در کاهش وزن و کاهش میزان چربی بدن دارد. قهوه در بدن به‌عنوان یکی موادی برای افزایش سوخت‌وساز بدن و تجزیه چربی به‌حساب می‌آید.

مصرف آهن

یکی از مواد معدنی بااهمیت در بدن آهن است. بیماری‌هایی مانند تیروئید و تنگی نفس از جمله مشکلاتی هستند که در صورت کمبود آهن در بدن به وجود می‌آیند. مصرف آهن در چربی‌سوزی و کاهش وزن تأثیر بسیاری دارد و همان‌طور که گفتیم وجود آن در بدن اهمیت زیادی دارد.

شاید در زندگی بارها برای شما و یا اطرافیانتان پیش‌آمده باشد که قصد کاهش وزن و یا چربی‌سوزی داشته باشند. کاهش درصد چربی در بدن با حفظ سلامتی و تعادل وزن رابطه مستقیمی دارد. موارد بسیار زیادی برای کاهش میزان چربی وجود دارد و این موارد به دودسته مواد غذایی و ورزش تقسیم می‌شود. مواد غذایی بسیار مهمی برای کاهش و افزایش درصد چربی بدن وجود دارد که ممکن است برخی نیز و برخی مضر باشند.

برای کاهش چربی بدن شما می‌توانید طبق یک برنامه‌ریزی مناسب ورزش کنید و با این کار سوخت‌وساز بدنتان را افزایش دهید. با افزایش سوخت‌وساز بدن و رعایت برنامه غذایی شما به هدف نهایی خود خواهید رسید.

دوره های آموزش رژیم نویسی توسط دکتر زکوی شروع شد.

One thought on “چربی‌سوزی

  1. سمیه انصاری گفت:

    ممنون از اطلاعات بسیار مفید شما .من در دوره های رژیم نویسی اقای دکتر زکوی شرکت کردم بسیار عالی بود

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.