مقالات آموزشی

یک رژیم لاغری مناسب و اصولی شامل چه گروه مواد غذایی می باشد ؟

یک رژیم لاغری مناسب و اصولی -وبسایت دکتر زکوی

اگر بخواهیم متوجه شویم که دارای وزن ایده آلی هستیم یا خیر باید چه مواردی را مورد بررسی قرار دهیم ؟

باید موارد مربوط به شاخص نمایه توده بدن ؛ همچون قد، سن و جنس یک فرد با مورد توجه قرار دادن شرایط جسمی و میزان فعالیتش در طی روز اندازه گیری و بررسی شود . تا مشخص گردد که فرد دچار اضافه وزن می باشد و یا کاهش وزن ؟

آموزش رژیم نویسی توسط دکتر زکوی شروع شد

 

یک رژیم لاغری مناسب و اصولی ؟-وبسایت دکتر زکوی

 

رژیم غذایی برای رسیدن به لاغری

طبیعتا همه افراد تمایل دارند تا به تناسب اندام برسند اما همیشه برای رسیدن به این هدف بدنبال راهکارهایی هایی هستند که در کوتاه ترین مدت و با سهولت به آن دست پیدا کنند . افراط و تفریط در این روند بسیار به چشم می خورد به صورتی که برخی از افراد خود را از تمامی مواد غذایی محروم کرده و فقط به یک یا چند ماده غذایی بسنده می کنند و خود را در شرایط دشواری قرار می دهند .

سلامت جسم در اولویت

فراموش نکنید که در برنامه ای که برای کاهش وزن خود در نظر می گیرید باید قبل از هر چیزی سلامت جسمانی و عدم آسیب به آن را در اولویت قرار دهید . شاید در طول پیاده سازی رژیم عذاییتان شاهد آسیب های وارده به جسمتان نباشید اما بعد از گذشت مدتی این موارد خود را با ضعف بدنی، کمبود گروهی از ویتامین ها ، سرگیجه و … نشان می دهند؛ که جبران این کاستی ها میتواند کمی زمان بر و همراه با دشواری باشد‌.

یک رژیم غذایی اصولی چه ویژگی هایی دارد

هر نوع رژیم غذایی اصولی و مناسب با هدف لاغری افراد در چارچوب قانون های خاصی برنامه ریزی می گردد این قانون دارای رژیم غذایی معتبر برای کاهش وزن است و موارد دیگری را نیز شامل می گردد :

 • رژیم قضایی افراد متعدد مشابه هم نیستند

برنامه های رژیم غذایی هر فرد باید متناسب با شرایط جسمی و ویژگی های او همچون  جنسیت او، قد، وزن و میزان فعالیت جسمانی اش به صورت مجزا طراحی گردد‌ .

 • شامل تمامی گروه های غذایی می گردد

بدن برای سوخت و ساز به تمام مواد غذایی و معدنی اعم از پروتئین ها،کربوهیدارات ها، ویتامین ها و … نیازمند است . اما در اکثر رژیم های نامعتبر فرد از خوردن برخی مواد غذایی محروم می گردند.

 • حذف هیچکدام از وعده های غذایی در رژیم اصولی لاغری

در هر رژیم غذایی باید اصول ۳ وعده غذا رعایت گردد تا فرد در میانه راه وسوسه نشده و از ادامه رژیم انصراف ندهد. برخی از رژیم ها دارای محدودیت بسیاری می باشند و موجب آزار و گرسنگی مدام در فرد می شود، فراموش نکنید در یک رژیم اصولی باید تنوع مصرف همه مواد غذایی رعایت گردد تا میزان کالری مورد نیاز فرد دریافت گردد.

 

یک رژیم غذایی اصولی چه ویژگی هایی دارد -وبسایت دکتر زکوی

 

 • رژیم لاغری اصولی بصرفه

یکی دیگر از قانونی های یک رژیم اصولی این می باشد که در بردارنده هزینه های اضافی همچون دمنوش، قرص و مواد غذایی خاص نشود به شکلی که فرد از پس هزینه های آن برنیاید. اگر بدنبال رژیم های بصرفه باشیم ؛ برنامه های رژیمی آنلاین می تواند تا حده زیادی ما را به هدفمان نزدیک کند .

 • عدم تنهایی در رژیم غذایی لاغری اصولی

در برخی از مواقع برنامه رژیم غذایی به فرد به  داده  می شود و در همان جا پرونده کاری او بسته میگردد؛ به این صورت که او موظف است تا رژیم غذایی خود را هر چند دشوار به تنهایی پشت سر بگذارد.

یک رژیم غذایی لاغری اصولی باید دارای یک تیم پشتیبان باشد تا اگر با مشکلی در طول مسیر روبرو شدید، با ارائه بهترین راه حل ها نگرانی شما را در هر بابی رفع نماید .

 • صبوری در برنامه رژیمی غذایی لاغریتنهایی در یک رژیم اصولی

رژیم های غذایی بسیاری برای بیماران خاص،ورزشکاران، مدل ها و افراد مشهور برنامه ریزی می گردد که با تبلیغات بسیاری با مضمون کاهش وزن در کوتاه ترین زمان همراه  هستند . از یاد نبرید که چربی های انباشته شده در بدن شما یک شبه به این مرحله نرسیده اند که قرار باشد یک شبه ناپدید گردد. در برخی رژیم ها در مدت کوتاهی شما به کاهش وزن موقت می رسید این در حالی است که چربی های انباشته شده شما سر جای خودشان باقی هستند و فقط از آب و ماهیچه های بدن شما کاسته می شود .

در انتخاب رژیم غذایی لاغری اصولی باید صبوری پیشه کرد زیرا چربی ها برای نابود شدن و رسیدن به تناسب اندام نیازمند یک مدت تقریبا مدید می باشد .

یک رژیم غذایی اصولی چه ویژگی هایی دارد -وبسایت دکتر زکوی

برای داشتن تناسب اندام باید برنامه غذایی کاهش وزن خودتان رو داشته باشید که میتوانید برای مشاوره با دکتر زکوی تماس بگیرد.

سخن پایانی

اگر بدنبال کاهش وزن و رسیدن به یک اندام ایده آل هستید؛ کافی است از برنامه های غیر منطقی رژیم غذایی فاصله گرفته و خود را یکبار برای همیشه به یک برنامه رژیم غذایی اصولی بسپارید تا بدون کوچکترین آسیبی به سلامت جسمانیتان به هدف مورد نظرتان دست یابید .

One thought on “یک رژیم لاغری مناسب و اصولی شامل چه گروه مواد غذایی می باشد ؟

 1. Milagro گفت:

  Wow, marvelous blog format! How long have you been blogging for?

  you make running a blog look easy. The overall look of your web site is magnificent, as
  smartly as the content material! You can see similar here sklep online

  • شماره تماس: ۸۱۴۴۴۷۷۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.