مقالات آموزشی

بهترین دکتر تغذیه در تهران

بهترین دکتر تغذیه در تهران-وبسایت دکترزکوی

اگر برای دستیابی به سبک زندگی سالم یا مدیریت نمودن یک بیماری خاص تنها راهی که می توانید قدم در آن بگذارید و  نتیجه مدنظرتان را بدست آورید باید تحت نظر یک دکتر تغذیه باشید .

دکتر تغذیه برای ارتقا دادن سلامت شما و ایجاد تناسب در اندامتان برنامه هایی به شما ارائه خواهد داد ، که شما موظف به اجرای آن هستید تا به یک نتیجه ای مطلوب برسید . دقیقا مواردی که دکتر زکوی بهترین پزشک تغذیه در تهران در زمان ویزیت و درمان شما آن ها را پیاده سازی می کند .

دوره های آموزش رژیم نویسی  دکتر زکوی شروع شد.

دکتر تغذیه کیست ؟

متخصصان تغذیه در ۴ حوزه اصلی در حال فعالیت می باشند که ۴ شاخه اصلی تغذیه بالینی، مدیریت خدمات غذایی،جامعه و تحقیقات را شامل می شود . دکتر تغذیه بنا بر تخصصی که دارد در حیطه تغذیه و رژیم های غذایی که در چارچوب ارتقا سلامت افراد است تلاش می کنند.

وظایف دکتر تغذیه

در اغلب مواقع دکتر تغذیه به عنوان عضوی از یک تیم پزشکی فعالیت خود را ادامه می دهد . زیرا بیماری ها و مشکلاتی که در حوزه سلامت هستند حتما باید به واسطه یک دکتر متخصص همین حوزه مورد بررسی و درمان قرار گیرد و نیز در کنار درمان از یک متخصص تغذیه جهت دریافت یک برنامه ریزی تغذیه ای سالم کمک گرفته شود . به طور معمول پزشک تغذیه دارای وظایفی است که در زیر، آن ها را برشمردیم:

  • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران
  • مشاوره در رابطه با تغذیه و عادات غذایی سالم
  • ارائه یک برنامه غذایی و تغذیه ای با توجه به توجیهات و بودجه ای که بیمار در دست دارد
  • بررسی و ارزیابی برنامه غذایی بعد از گذشت زمان مدید
  • مطلع شدن از جدید ترین تحقیقات علم تغذیه برای تبدیل نمون آن ها به توصیه های علمی

 

وظایف دکتر تغذیه -وبسایت دکتر زکوی

چطور باید متوجه شویم که با یک دکتر تغذیه خود مواجه هستیم ؟

مطمئنا خود شما یا یکی از اطرافیانمان به یک دکتر تغذیه مراجعه کرده و بعد از پیشبرد در برنامه ای که از سمت پزشک مربوط طراحی و برنامه ریزی شده ، در پایان راه با نتیجه ای عکس روبرو شده اید . حال باید بدانیم یک دکتر متخصص تغذیه خوب دارای چه ویژگی هایی می باشد تا ما با اطمینان کامل به آن درمان خود را ادامه دهیم :

  • دکتر تغذیه باید همه اطلاعات و داده های بروز موجود در این حوزه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار بدهد تا بتواند در بهترین حالت ممکن به افراد مراجعه کننده کمک کند؛
  • یکی از مواردی که بسیار دارای اهمیت می باشد این موضوع است که پزشک تغذیه ای را برای خود انتخاب نمایید که به صورت آنلاین بتوانید با او ارتباط بگیرید و در شرایطی که نتوانستید به او به شکل حضوری مراجعه کنید به روش آنلاین ویزیت شوید یا سوالات خود را بپرسید؛
  • پزشک باید بر اساس بودجه ای که بیمار در دست دارد و متناسب با ارتقا و حفظ سلامتی اش به او برای او یک رژیم غذایی مناسب ترتیب ببیند؛
  • با بعضی پرسش هایی که از سوی پزشک پرسیده می شود و کنکاش در پاسخ های بیمار میتوان به نتایج مطلوبی دست یافت .پس یک پزشک باید صبوری پیشه کرده به بررسی سوابق پزشکی و خانوادگی بیمار نیز بپردازد.

چه زمانی باید به دکتر تغذیه مراجعه کرد

اگر به دنبال یک رژیم غذایی سالم هستید یا به دلیل درگیر بودن با بیماری که در بدن خود دارید ناگزیر به پیروی از یک برنامه غذایی خاص هستید. مطمئنا باید به یک پزشک تغذیه مراجعه نمایید. تا پزشک مربوطه بر اساس چکاپ و بررسی هایی که بر روی شما انجام  می دهد درمان یا برنامه ریزی رژیم غذایی شما را آغاز کند .

این چکاپ شامل اندازه گیری کلسترول، گلوکز، تری گلیسیرید ،هموگلوبین سطح هماتوکریت از طریق آزمایش خون می باشد . فراموش نکنید که در زمان مراجعه به پزشک تمامی اهداف  خود و شرایط حال حاضر خود را با پزشک درمیان بگذارید و به طور صحیح و جامع به سوالاتی که پزشک در باب عادات غذایی،سابقه پزشکی و یا ترجیحات غذایی از شما پرسش می کند پاسخ دهید .

چه زمانی باید به دکتر تغذیه مراجعه کرد-وبسایت دکتر زکوی

 

اگر از ساکنین شهر تهران هست

بهترین دکتر تغذیه در تهران

ید و ناگزیر از اینکه نتوانستید به یک نتیجه قطعی در مراجعه به چندین پزشک تغذیه دست پیدا کنید وقت آن رسیده است تا با مراجعه به بهترین پزشک تغذیه دکتر زکوی یکبار برای همیشه چالش های خود را در دریافت یک برنامه تغذیه ای نتیجه بخش برطرف نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.