مقالات آموزشی

خوردن جوانه در دوره رژیم

خوردن جوانه در دوره رژیم

بدون شک تمامی افرادی که رژیم لاغری گرفته اند اسم جوانه ی گندم را نیز شنیده اند. بله درست است همین گندم هایی که برای سبزه ی عید جوانه می زنند!! تقریبا می توان گفت جوانه ی تمامی گیاهان برای لاغری و کاهش وزن مفید اند. اما وقتی که صحبت از خوردن جوانه گندم برای لاغری می شود بحث فرق می کند. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید تا با تاثیر معجزه آسای این جوانه ی استثنایی بیشتر آشنا شوید.

خواص جوانه ی گندم برای لاغری

مصرف جوانه های گندم قبل از غذا به همراه سالاد و کاهو در کاهش وزن شما تاثیر بسزایی دارد. چرا که جوانه های گیاهی از جمله گندم حاوی مقدار زیادی فیبر هستند. به همین دلیل قبل از غذا باعث می شوند که زودتر احساس سیری کنید. بنابراین اشتهای شما کاهش یافته و میل تان به غذا کمتر می شود. در نتیجه مصرف جوانه گندم به لاغری و کاهش وزن شما کمک زیادی می کند. تنها کافی است جوانه گندم یا پودر آن را ده دقیقه قبل از غذا میل کنید تا از میل و اشتهای شما به غذا جلوگیری شود. فیبر موجود در جوانه ها و مخصوصا جوانه ی گندم باعث لاغری و خوش اندام شدن شما می شود.

جوانه گندم چه خاصیت هایی دارد؟!

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های جوانه گندم در رژیم غذایی جلوگیری از یبوست است. معمولا افرادی که اضافه وزن دارند و چاق اند به یبوست نیز مبتلا می شوند. چرا که در این افراد روده ها کارکرد مناسبی ندارند و دفع ندرت اتفاق می افتد. فیبر موجود در جوانه گندم به تسهیل عملکرد روده ها کمک می کند. به همین دلیل از یبوست شما جلوگیری شده و لاغری و خوش اندامی تان تضمین می شود.

جوانه گندم چه خاصیت هایی دارد؟!

تقویت مو

جوانه ی گندم علاوه بر تاثیر گذاری بر روند لاغری، به عنوان یک مکمل غذایی مفید نیز استفاده می شود. این جوانه می تواند در جلوگیری از ریزش مو، سفید شدن موها و تقویت حافظه شما موثر باشد.

ویتامین ها و عناصر مختلف

همچین جوانه گندم حاوی ویتامین های ضروری مختلفی از جمله ویتامین ای و ویتامین های بی است. عناصر معدنی مختلفی مثل منیزیوم، سلنیوم و… نیز در این جوانه موجود هستند. این عنصر ها در جلوگیری از ابتلا به سرطان فوق العاده موثر اند.

پروتئین ها، اسید های چرب، ویتامین ها و املاح معدنی متنوعی در جوانه گندم موجود است. این مواد به شما کمک می کنند تا در برابر بسیاری از بیماری های مهلک مثل ام اس، سرطان، بیماری های قلبی عروقی و… در امان باشید.

خواص جوانه گندم برای چاقی

جالب است بدانید که جوانه ی گندم برای چاق شدن نیز افراد نیز موثر است. مصرف جوانه ی گندم ده دقیقه بعد از غذا در چاق شدن شما موثر است.

خواص جوانه گندم برای چاقی

نحوه مصرف جوانه گندم در رژیم غذایی

تقریبا می توان گفت برای لاغری می توانید از تمامی جوانه های گیاهان استفاده کیند. نحوه ی مصرف آن ها نیز بسیار به یکدیگر شباهت دارد. بهترین شکل مصرف جوانه ی گندم در رژیم غذایی به صورت زیر است:

در صبح ها: اگر بتوانید جوانه ی گندم را صبح ها قبل از صبحانه به همراه شیر یا شیره ی خرما میل کنید بهترین تاثیر را برا لاغری شما خواهد داشت.

ظهر و شب: اگر عادت به صبحانه خوردن ندارید می توانید قبل از ناهار یا شام جوانه ی گندم را میل کنید. نیم ساعت ده دقیقه قبل از صرف غذای اصلی، جوانه گندم در رژیم غذایی تان می تواند معجزه آسا عمل کند. اگر جوانه گندم را به تنهایی دوست ندارید می توانید آن را به ماست یا سالاد خود اضافه کرده و نوش جان کنید!!

مقدار مصرف: کافی است روزانه بین ۲۰۰-۳۰۰ گرم از جوانه گندم در رژیم غذایی خود استفاده کنید تا اواخر هر ماه به طرز شگفت انگیزی وزن کم کنید.

جوانه گندم در رژیم غذایی

به طور کلی جوانه ها همگی خواص بسیاری دارد و برای سلامتی شما مفید و ضروری اند. یا قرار دادن جوانه گندم در رژیم غذایی خود می توانید با یک تیر چند نشان بزنید. اگر بخواهید لاغر شوید این جوانه ها با مقدار فیبر بالایی که دارند در کاهش اشتها و لاغری شما تاثیر زیادی خواهند داشت. حتی برای افراد لاغر نیز جوانه ی گندم می تواند باعث چاقی شان شود. همچنین با مصرف جوانه گندم در رژیم غذایی خود جلوی ابتلا به بسیاری از بیماری ها را می گیرید و سلامتی خود ار تا ابد تضمین می کنید.

جوانه گندم در رژیم غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.