مقالات آموزشی

ورزش برای لاغری ران و باسن

لاغری ران و باسن

امروزه افراد روی تناسب اندام خود حساسیت بسیار زیادی داشته و سعی می‌کنند ورزش را به عنوان جزئی از برنامه های روزانه خود قرار داده در این مقاله قصد داریم در رابطه با ورزش برای لاغری ران و باسن مطالبی را بیان کنیم و پیشنهاد می‌دهیم که تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

معمولاً در بین افراد به خصوص خانم ها تناسب بین ران و باسن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و مهم است برداشتن یک باسن خوش فرم از اهمیت بسیار بالایی برای آن ها برخوردار می باشد. همان طور که می‌ دانید لازم است برای رسیدن به چنین خواسته ای ورزش را در اولویت کارهای خود را انجام داده تا بتوانید به هیکل ایده آل خود برسید. در ادامه قصد داریم چندین نوع ورزش برای لاغری ران و باسن برای شما بیان کرده که می ‌تواند در جایگاه خود بسیار کارساز باشد. فراموش نکنید علاوه بر ورزش رژیم غذایی مناسب نیز می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

شما میتوانید برنامه تمرین ورزشی در منزل را از دکتر زکوی متخصص در زمینه تغذیه دریافت کنید.

چند نوع ورزش برای لاغری ران و باسن

در این بخش قصد داریم در خصوص چند ورزش برای راغری ران و باسن سخن بگوییم تا به کمک آن ها بتوانید به بهترین و ایده آل ترین حالت ممکن برسید. با انجام این تمرینات می توانید پس از مدت زمان کوتاه مشاهده کنید ران و باسن شما شکل گرفته است.

انجام ورزش برای لاغری ران

  • نیمه اسکوات

یکی از موارد ورزش برای لاغری ران و باسن، حالت نیمه اسکوات است. برای انجام این حرکت لازم است در ابتدا یک وزنه ۲ کیلویی در هر دست داشته بازوها را کنار بدن و پاها را نیز کنار یک دیگر قرار دهید در این حالت باید به حالت نیمه اسکوات باقی بمانید. لازم است که بازوها را به عقب کشیده تا عضله منقبض شود. در مرحله بعد لازم است پای راست را به عقب کشیده و به کمک زانوی چپ یک زاویه ۹۰ درجه را درست کرده و نگه دارید پس از گذشت چند ثانیه به حالت اول برگشته و لازم است که جای پاها را با یکدیگر تعویض کنید. می توانید این کار را در ۲ یا ۳ ست ۳۰ تایی بارعایت تایم انجام دهید.

  • بالا بردن پا در حالت در حالت درازکش به پهلو

می توانید برای انجام این حرکت در ابتدا یک زیرانداز مخصوص ورزشی را قرار داده و به سمت راست دراز بکشید، لازم است که یک دست خود را زیر سر قرار داده تا از آسیب رسیدن به سایر مناطق بدن مانند گردن و سر جلوگیری شود. کف دست دیگر خود را روی زمین قرار داده پس از این کار نیز پای خود را به طور کامل بالا آورد تا حدی که احساس کنید روی عضلات ران و فشار وجود دارد و پس از آن نیز می توانید پای خود را پایین بیاورید توجه داشته باشید لازم است برای نتیجه گرفتن از این حرکت به طور مکرر آن را تکرار کنید.

ورزش برای کوچک کردن باسن

Plie squat X Life: برای انجام این حرکت در ابتدا باید بایستید و پاهای خود را به میزان مشخصی باز کنید. پس از آن نیز دو دمبل در هر یک از دست ها قرار داده، لازم است که زانوها تقریباً خم شود یا می توان گفت که مانند اسکات باز در طرف پایین خود قرار بگیرید و هم چنین برای تکمیل کردن کردن حرکت دست ها را به روی به طرف زمین بکشید.

با قرار دادن پاشنه ها در کف زمین و فشار دادن آن می‌ توانید به حالت ایستاده خود باز گردید و در همین حال نیز باید وزن ها را به کمک دست خود تا قفسه سینه بالا بیاورید. لازم است که کف دست ها به سمت خودتان قرار گرفته و آرنج ها نیز در سطح شانه ها قرار گرفته و خم شود. لازم است بدون این که آرنج ها حرکت خاصی را انجام دهند ساعد دست بالا بیاید. وزنه ها نیز بالای شانه ها قرار بگیرند البته این حرکت باید کاملاً آرام انجام شود و در این حالت نیز کف دست ها دورتر از بدن قرار بگیرد.

نتیجه گیری

در مطالب فوق نیز به این موضوع اشاره کردیم که برای رسیدن به اندام ایده آل لازم است یک برنامه ورزشی کاملاً مناسب را داشته باشید. به خصوص اگر برای شما مهم است که تناسب میان ران و باسن رعایت شود حرکات فوق می توانند یک کمک بسیار مناسب باشند. البته توجه داشته باشید که برای نتیجه گرفتن از این ورزش ها باید به طور مکرر و در زمانهای خاصی انجام شود. در این مطلب درخصوص ورزش برای لاغری ران و باسن سخن گفتیم تا با انجام آن بتوانید به ایده آل ترین اندام برسید.

دوره های آموزش رژیم نویسی متخصص تغذیه دکتر زکویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.