مقالات آموزشی

چگونه رژیم بگیریم؟

چگونه رژیم بگیریم؟-وبسایت دکتر زکوی

بسیاری از آدمیان پس از امتحان نمودن رژیم های لاغری عجیب و غریب نیز به دور از عقل، بدین تجربه دست پیدا می کنند که، میبایست راحت و درست لاغر گردید. چنانچه که شما هم جزء این دسته از اشخاص می باشید، به طور حتم به این فکر می کنید که، چگونه رژیم بگیریم تا لاغر بشویم!

دوره های آموزش رژیم نویسی دکتر زکوی متخصص تغذیه شروع شد

 چگونه لاغر شویم؟ آیا می دانید؟

چنانچه که شما تصمیم به کاهش وزن و لاغر گردیدن دارید، حائز اهمیت ترین نکته، درک صحیح از کالری ورودی به بدن شما و کالری خروجی از بدن شما می باشد. در صورتی که ما بدن شما را چون قلک تصور کنیم، روزانه ده تومان به درون آن بی اندازید و هیچ گونه برداشتی از آن نداشته باشید، پس از مدّت زمانی میزان چَشم گیری در داخل آن پول بر روی هم انباشته می شود. به گونه ای کلّی مشکل چاقی یک مشکل خزنده می باشد و در روند زمان شکل می گیرد. از این جهت، چنانچه تنها روزانه صد کالری اضافی، که برابر با یک لیوان شیر یا یک تکه بیست سانتی نان می باشد را وارد بدن خود نمایید، روزانه ده گرم وزن شما بیشتر خواهد شد. این رقم در طول سال به سه کیلو و ششصد گرم خواهد رسید. و پس از پنج سال هم به هجده کیلوگرم می رسد.

 باید چگونه رژیم بگیریم؟

اطمینان خاطر داشته باشید که یک رژیم لاغری سخت و طاقت فرسا، یا آن که برنامه ورزش سنگین چاره ی کار نخواهد بود. همیشه این نکته را در نظر خود داشته باشید که انسان و بدن او تنها دگرگونی های آهسته و پیوسته را قبول می کند. حائز اهمیت ترین چیزی که در آغاز یک رژیم غذایی میبایست رعایت نمایید، این است که باید در روند رژیم لاغری خود عادات بد غذایی خود را اصلاح کنید.

برای نمونه؛ بسیاری از اشخاص هستند که اندازه ای برای خوردن غذای خود ندارند. به عنوان مثال؛ چون چنین تصور می کنند که میل کردن میوه برای سلامتی مفید می باشد، در مصرف نمودن آن زیاده روی می نمایند. پس چنین تصور می کنند که یک سیب متوسط را که دارای شصت کالری است، اضافه بر نیاز روزانه خود بخورند، مشکلی رخ نخواهد داد.

حال آن که همین کالری مازاد می تواند منجر به بروز چاقی در بدن شما شود. از این جهت میبایست اندازه خوردن مواد غذایی را بدانید و نسبت بدان آگاه باشید.

باید چگونه رژیم بگیریم؟ -وبسایت دکتر زکوی

 چگونه غذا بخوریم تا لاغر بشویم؟

فرهنگ غذایی ما، این چنین عادت در ما رقم زده است که سه وعده غذایی در روند روز داشته باشیم. حال آن که داشتن شش وعده سبک در روند روز، به بدن آدمی کمک می نماید تا همان میزان انرژی را که از سه وعده غذایی سنگین می تواند داشته باشد را، اخذ نماید. مسلماً با سه وعده غذایی پر حجم، بدن ملزم خواهد شد، قسمی از آن را ذخیره نماید. همین موضوع، منجر به چاق شدن شکم و پهلو شما خواهد شد. بدن شما همانند یک شومینه زغالی عمل می کند. همان گونه که نمیشود تمامی هیزم را به یک باره داخل آن ریخت، به منظور شعله ور بودن سوخت و ساز بدن هم میبایست اندک اندک بدان سوخت و ساز رسانید.

یکی از بهترین و مطلوب ترین ترفندها در این راستا، که بسیار هم سهل و راحت تلقّی می شود، این می باشد که بشقاب یا قاشق های کوچک تر به جهت میل غذا انتخاب کنید. این گونه خواهد بود، بدون آن که شاهد مقاومت و ایستادگی از سوی بدن باشیم، خود به خود غذای مصرفی از جانب ما کمتر خواهد شد. قطعاً شما به پاسخ سؤال خود که چگونه رژیم بگیریم، نزدیک تر شده اید.

 انتخاب رژیم لاغری همراه با ورزش

بدیهی می باشد که، معروفترین روش لاغری، ورزش می باشد. ولیکن بسیاری ها تحرک را با ورزش نمودن اشتباه تلقّی می کنند‌. تفاوت کلیدی موجود میان آنها در بالا رفتن ضربان قلب تا به آستانه نفس نفس زدن می باشد.

با وجود این نکته که تحرک و فعالیت مطلوب است، ولیکن برای لاغر گردیدن و کاهش بسیار وزن میبایست با بالا بردن ضربان قلب خود، روند جریان خون خود را بیشتر نمود. تا در کناره ی بالا رفتن دمای بدن با عرق نمودن قسمی از چربی های مازاد بدن را در چرخه ی سوخت و ساز واقع نمود.

بهتر است تمرکز شما بیشتر بر روی تناسب اندام خود به همراه کاهش میزان چربی های بدن خود باشد تا بر روی کم نمودن وزن خود. بهتر است در خاطر داشته باشید که، کم نمودن وزن سریع، نه تنها منجر به تخریب بافت عضله‌ای خواهد شد، بلکه اثرات برجای مانده از آن کوتاه مدّت خواهد بود.

انتخاب رژیم لاغری همراه با ورزش؛ -وبسایت دکتر زکوی

و ما امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما دوستان عزیز را در این زمینه، در اختیارتان قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.