مقالات آموزشی

با مواد غذایی ضد پیری

با مواد غذایی ضد پیری

با مواد غذایی ضد پیری آشنا شوید. زمانی که شما رژیم غذایی خودتان را با غذا های پر جنب و جوش و چربی های سالم و مواد مغذی ضروری پر کنید بدن شما هم برای قدر دانی خودش را از طریق و بزرگ ترین اندام یعنی پوست نشان می دهد، پوست اولین قسمتی از بدن ما است که مشکلات درونی را نشان می دهد و تنها کاری که ما زیاد برای آن انجام می‌ دهیم کرم‌ ها و ماسک های مختلفی است که تهیه می‌کنیم. امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیدند که با دانستن مواد غذایی ضد پیری جوانی خودتان را حفظ کنید، مصرف میوه و سبزیجات سالم ترین راه برای مبارزه با کدر شدن پوست و خود به مرور زمان نیز می باشد، ما در این مقاله قصد داریم درباره مواد غذایی ضد پیری جوانی خود را حفظ کنید مطالعه مفید یا خدمت شما ارائه بدهیم پس ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید تا جوان بمانید.

چه چیزی باعث جوان ماندن و ضد پیری می ‌شود؟

با گذر از سن شما باید غذا هایی میل کنید که بعد بر تناسب اندام، ظاهر، کیفیت زندگی و خطر بیماری تأثیر مفیدی بگذارد، برخی از مواد ها ممکن است به کاهش علایم پیری یا ضد پیری کمک کنند و همچنین خوراکی ‌های ضد چروک پوست مهم است که شما چه نوع موادی غذایی را می گویید شما بهتر است این موارد که الان قرار است برای شما قید کنیم و در رژیم غذایی ضد پیری خود نگهداری کنید: منابع سالم پروتئین و غذا های سرشار از آنتی اکسیدان می باشند.

روغن زیتون یکی از سالم ترین روغن های پیشنهادی روی زمین برای ضد پیری است که سرشار از تشبیه های سالم و آنتی اکسیدان می باشد همچنین می ‌تواند بیماری ‌های قلبی، دیابت و انواع خاصی از سرطان را کنترل کند.

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان می باشد و به از خوراکی های ضد چروک پوست محسوب می شود پس شما می توانید به عنوان یکی از مواد های غذایی ضد پیری چای سبز را استفاده کنید، چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری به پیری زودرس بیماری قلبی ضوال عصبی جلوگیری کند.

چه چیزی باعث جوان ماندن می ‌شود؟

برنامه غذایی مناسب ضد پیری

تا زمانی که سن پسران و دختران پایین می باشد رژیم غذایی آن ها شبیه هم است اما زمانی که بلوغ آن ها شروع می شود زنان نیاز های تغذیه منحصر به فردی پیدا می کنند که با افزایش تغییرات فیزیکی و هورمونی و تغذیه ‌ای شان در حال تکامل می باشد. همچنین رژیم غذایی ضد پیری خانم ها با رفع نیاز آقایان متغیر می باشد خانم ها به کالری کمتری نسبت به آقایان نیاز دارند اما نیاز آن ها به ویتامین ها و مواد معدنی بیشتر نسبت به مردان می باشد تغییرات هورمونی برای مثال زایمان، قاعدگی و یائسگی به این معنی است که خانم ها در معرض خطر کم خونی ضعیف شدن استخوان و پوکی استخوان هستند پس باید مواد مغذی مانند آهن، کلسیم، منیزیم و ویتامین دی و فولات بیشتری دریافت کنند.

اگر می خواهید استخوان هایتان را سالم نگه دارید دندان هایتان را سفت نگه دارید با افزایش سن و تنظیم ضربان قلبتان احتیاج به کلسیم دارید، کمبود کلسیم می‌تواند باعث مشکلات خلقی مانند تحریک پذیری، اضطراب و افسردگی باشد اگر کلسیم در رژیم غذایی دریافت نکنید بدن شما کلسیم از استخوان ها می گیرد به همین دلیل باعث ضعیف شدن استخوان یا پوکی استخوان می باشد پس باید منیزیم و ویتامین دی مصرف کند.

برنامه غذایی مناسب

برای دختر خانم های نوجوان یعنی سنین ۱۴ تا ۱۸ سالگی مصرف روزانه ۱۵ میلی گرم آهن توصیه می‌ شود خانم‌ ها می‌ توانند آهن مورد نیاز خودشان را از منابع آهن گوشت قرمز مخصوصاً اگر دریافت کنند همچنین سبزیجات و یا میوه جاتی که رنگشان سبز  است می توانند منبع خوبی از آهن باشد غذا های گیاهی را با منابع حیوانی متفاوت دریافت می‌کند غذا های از آهن مانند مرغ، غذای دریایی، میوه خشک مثل کشمش و زردآلو، نان و ماکارونی دارای آهن می باشند.

مهم ترین نکات در نیاز های تغذیه خانم ها می تواند یائسگی باشد هورمونی می تواند منجر به کاهش تدریجی توده عضلانی شود و می تواند مصرف کالری را کاهش دهد در این دوران خانم ها به کلسیم بیشتری نیاز دارند تا استخوان های قوی حفظ شوند.

دومین نکته سن می باشد با افزایش سن ممکن است زنان به ویتامین b۱۲ و d نیاز بیشتری برای ضد پیری داشته باشند فعالیت بدنی خانم ها از نظر جسمی تحرک بیشتری داشته باشند پس در نتیجه انرژی بسیاری مصرف می‌کنند و میزان کالری مورد نیاز شدید افزایش پیدا می کنند.

خانم های باردار تغذیه کودک در دوران جنینی و پس از تولد به مادر وابسته است در این زمان خانم به افزایش میزان مواد مغذی نیاز بیشتری دارد.

برای چربی سوزی با دکتر زکوی با ما تماس بگیرید.

برنامه غذایی مناسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.